ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

Zgodnie z tradycją, w dniach  10-11 listopada delegacje uczniów naszej szkoły wzięły udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

W czwartek, 10 listopada uroczystości odbyły się w Mariampolu, gdzie uczestnicy wysłuchali przemówienia wójta gminy Leśna Podlaska Pana Pawła Kazimierskiego oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kopcem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Główne uroczystości obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  odbyły się 11 listopada w Leśnej Podlaskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy świętej zgromadzeni mieszkańcy, procesjonalnie, ze sztandarami leśniańskich szkół na czele, przeszli na plac przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odśpiewano hymn państwowy i delegacje samorządu Gminy Leśna Podlaska, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Zespołu Placówek Oświatowych, złożyły kwiaty w miejscach pamięci ważnych dla mieszkańców Gminy.

Pani Dyrektor Anna Sęk z uczniami naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i zapaliła znicze pod Krzyżem Katyńskim,  Pomnikiem Pamięci Bojowników Ruchu Oporu, Ścianą Straceń Ofiar Okupacji oraz Pomnikiem Wincentego Witosa.

Więcej…
 
Spotkanie z językoznawcami - projekt „Dialog pokoleń” PDF Drukuj

„Dialog pokoleń” to projekt realizowany przez Towarzystwo Kultury Języka w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Celem projektu jest ocalenie od zapomnienia resztek gwary, która zachowała się w języku mieszkańców polskich wsi.

W naszej szkole 03 listopada 2016r. gościliśmy już po raz drugi językoznawców zaangażowanych w realizację projektu. Gości serdecznie powitała Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk - Warpas.  Z zadaniami, jakie czekają nauczycieli i uczniów współpracujących w ramach projektu, zapoznała uczestników spotkania Pani prof. dr hab. Barbara Falińska. Okazało się, że uczniowie będą przeprowadzali badania kwestionariuszowe, nagrywali wywiady ze starszymi mieszkańcami wsi. Wyniki tych badań  zostaną wykorzystane – nagrane i zapisane przez uczniów słowa gwarowe będą umieszczone na mapie regionu.

Natomiast Pan prof. Grzegorz Dąbkowski rozmawiał z uczniami o błędach językowych często popełnianych  i o roli języka w życiu każdego z nas.

Po spotkaniu z uczniami  szanowni goście rozmawiali jeszcze z nauczycielami języka polskiego uczącymi w naszej szkole.

Spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze – uczestnicy zrozumieli, że dialog pokoleń powinien trwać.

Więcej…
 
Nasza młodzież na Targach Warsaw Gastro Show 2016 PDF Drukuj

Grupa uczniów naszej szkoły kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych 29 października uczestniczyła w Targach Warsaw Gastro Show 2016 zorganizowanych w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Celem targów było przedstawienie aktualnych trendów w sektorze hotelarsko - gastronomicznym HORECA, jak też inspirowanie hotelarzy, restauratorów i szerokiej rzeszy gastronomów ciekawymi pomysłami i produktami. Kompleks Targów to także prezentacja nowości branżowych, innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.  Live cooking, widowiskowe pokazy barmańskie, akademia kawy, festiwal food – trucków czy degustacje potraw regionalnych i show najsławniejszych kucharzy świata.

Targi Warsaw Gastro Show powstały także z myślą o szkolnictwie zawodowym i potrzebie wsparcia kształcenia zawodowego przez przedsiębiorców z branży. Stworzono specjalną strefę ucznia, w której uczniowie szkół gastronomicznych mogli odbyć niezwykłe lekcje z zakresu obsługi urządzeń gastronomicznych, systemów higieny oraz produktów, żywności jak i napojów  wykorzystywanych w profesjonalnej kuchni. Wykłady przeprowadzili specjaliści z wiodących firm działających na rzecz HORECA. Młodzież gościła także  w Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika, w której szkoliła się z procesu obsługi kelnerskiej, zastawy stołowej, bielizny stołowej, a także sposobów serwowania dań w restauracjach.

Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży oraz pozostałych uczestników imprezy cieszyły się pokazy gotowania świeżej brytyjskiej jagnięciny prowadzone przez Kevina  Aistona, nowoczesnej kuchni skandynawskiej  prowadzone przez Krisa Basznianina oraz sporządzania deserów przez Anię Starmach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do przeprowadzenia ze znanymi szefami kuchni rozmów dotyczących wspólnych pasji, zainteresowań i marzeń. Uczestnictwo uczniów w targach było okazją do poznania smaków z różnych stron świata, zaobserwowania nowych trendów w żywieniu,  spotkania wybitnych kucharzy. Zdobyte doświadczenia staną się inspiracją do rozwoju własnych  talentów kulinarnych.

Więcej…
 
WYCIECZKA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZA UCZNIÓW KLAS DRUGICH PDF Drukuj

W środę, 26 października 2016 roku, odbyła się wycieczka dydaktyczno - wychowawcza uczniów  klas drugich technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Młodzież pod opieką  Pani Moniki Stasiuk i Pana Jacka Grondkowskiego w ramach zajęć praktycznych odwiedziła firmę Jakontrans w Grabanowie oferującą usługi okręgowej stacji diagnostycznej. Podczas spotkania z pracownikiem firmy uczniowie zapoznali się ze sposobem przeprowadzania okresowych badań technicznych , sprawdzeniem poziomu emisji spalin, siły hamowania w pojeździe i luzów w układzie zawieszenia.

Kolejnym punktem wycieczki było pole paintballowe w Białej Podlaskiej. Podczas rozgrywek drużynowych uczniowie musieli wykazać się integracją, szybkością myślenia, oraz  umiejętnością pracy w zespole.

Zabawę młodzież zakończyła przy ognisku piekąc kiełbaski.

Więcej…
 
Wycieczka dydaktyczna do Hotelu Capitol w Białej Podlaskiej PDF Drukuj

Uczniowie klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Natalii Zawieruchy w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli 26 października 2016 roku w wycieczce dydaktycznej do Hotelu Capitol w Białej Podlaskiej. Młodzież zapoznała się z organizacją pracy, wyposażeniem oraz bogatą ofertą usług świadczonych przez tę firmę. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad obsługi gości w hotelu i restauracji. Na zakończenie wizyty odbyła się degustacja pysznych naleśników.

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Zarządu Annie Romaniuk oraz pracownikom Hotelu Capitol za stworzenie miłej atmosfery oraz przekazanie młodzieży cennych praktycznych wskazówek.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych PDF Drukuj

Etap szkolny XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbył  się w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w następujących blokach tematycznych:

 • Produkcja roślinna
 • Produkcja zwierzęca
 • Mechanizacja rolnictwa
 • Gastronomia

Po sprawdzeniu testu z części pisemnej oraz ocenie zadań praktycznych Szkolny Komitet Olimpiady wyłonił zwycięzców poszczególnych bloków, którzy w kwietniu 2017 r. wystartują w Finale Okręgowym:

Produkcja roślinna

 1. Niewęgłowski Eryk – kl. IV FT
 2. Wnukowicz Marcin – kl. IV FT

Produkcja zwierzęca

 1. Stefaniuk Mateusz – kl. IV FT
 2. Sacharczuk Patryk – kl. IV FT

Mechanizacja rolnictwa

 1. Michaluk Piotr – kl. III BTa
 2. Ciesielczuk Jakub – kl. IV BT

Gastronomia

 1. Korczak Weronika – kl. IV PT
 2. Koszołko Paweł – kl. II PT

Udział w etapie szkolnym był dla uczniów okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także zweryfikowania braków do uzupełnienia w dalszym etapie przygotowań do Finału Okręgowego Olimpiady.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne do VIII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

We wtorek, 25 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do VIII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

W eliminacjach wzięło udział 19 uczniów kształcących się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik.

Komisja konkursowa w składzie:
- Beata Kalwarczyk – Warpas – wicedyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
- Dorota Wojcieszuk – starszy inspektor PT KRUS w Białej Podlaskiej
- Honorata Godlewska – kierownik praktycznej nauki zawodu w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
- Andrzej Kalinowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
wyłoniła 5 najlepszych uczniów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PT KRUS w Białej Podlaskiej i wystartują w kolejnym etapie konkursu 17 listopada 2016 r. w Jabłoniu.

Naszą szkołę reprezentować będą:
Konrad Taruc – kl. III BTa
Kozak Łukasz – kl. II BTb
Bogusz Andrzej – kl. I BT
Ciesielczuk Jakub – kl. IV BT
Zeniuk Patryk – kl. IV BT.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnych przygotowań do kolejnego etapu konkursu.

Więcej…
 
WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ ROLNICZĄ BETHLEN GABOR NA WĘGRZECH PDF Drukuj

 

W dniach 03.10.2016 r. – 28.10.2016 r. nasza szkoła gościła dwie 14-osobowe grupy młodzieży ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech, z których każda odbyła 2- tygodniowe praktyki zawodowe w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

Wizyta odbyła się w ramach podpisanego w 2010 r. porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech.

W trakcie swojego pobytu goście mieli okazję poznać atrakcje turystyczne naszego regionu. Uczniowie zwiedzili m.in.: Bazylikę Leśniańską i „Uroczysko Zaborek” położone na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”.Odwiedzili także specjalistyczne gospodarstwa rolne w Worgulach i Nosowie oraz Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe AGRO-FARM w Zaczopkach współpracujące ze szkołą.

Młodzież zapoznała się także z funkcjonowaniem i bazą dydaktyczną naszej szkoły, poznała kierunki kształcenia, bazę do praktycznej nauki zawodu, pracownie dydaktyczne oraz park maszynowy. Uczniowie uczestniczyli również w Uroczystym Ślubowaniu uczniów klas pierwszych połączonym z Dniem Edukacji Narodowej oraz otrzęsinach klas pierwszych w internacie. W ostatnim tygodniu swojego pobytu nasi goście wzięli udział w ognisku i zajęciach sportowych na siłowni oraz na hali sportowej.

Była to już kolejna wizyta, która pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz zacieśnienie współpracy między szkołami, a także umożliwiłam naszej młodzieży nawiązanie przyjaźni ze swoimi rówieśnikami z innego kraju oraz pozwoliła im zrozumieć bardziej sens zdobywania wiedzy i nauki języków obcych, bez znajomości których trudno egzystować we współczesnym świecie.

Więcej…
 
Współpraca ze szkołami na Białorusi PDF Drukuj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej od 2010 roku współpracuje z Państwowym Rolniczym Zawodowo-Technicznym Koledżem w Wysokiem, a od 2013 z Państwowym Zawodowym Liceum Produkcji Rolnej w Iwacewiczach. W ramach zawartych porozumień w dniach 17-21 października 2016 roku 15-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Sikory i Pani Magdaleny Niedźwiedź uczestniczyła w wyjeździe mającym na celu wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego oraz wymianę społeczno-kulturową.

 

Więcej…
 
Pielgrzymka Maturzystów PDF Drukuj

Tegoroczni maturzyści w dniach 19 – 21 października 2016 r. pod opieką Ojca Marcina Oparcika oraz pani Patrycji Walczuk uczestniczyli w pielgrzymce na trasie Kraków – Częstochowa.

Pierwszego dnia, po drodze do Krakowa, zatrzymaliśmy się w Skarżysku – Kamiennej, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić Kaplicę Matki Bożej Ostrobramskiej i poznać historię tego niezwykłego miejsca. Po dotarciu do Krakowa, odwiedziliśmy Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. W Sanktuarium znajdującym się na terenie Centrum, młodzież mogła zobaczyć m.in. płytę z grobu św. Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie oraz naznaczoną krwią sutannę, w którą święty Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 r.  Uczniowie weszli również na wieżę widokową, z której rozciąga się piękna panorama okolic Krakowa. Na zakończenie wizyty w Łagiewnikach pomodliliśmy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Siostry Faustyny. Na zakończenie dnia wyruszyliśmy na spacer ulicami Krakowa, podczas którego dotarliśmy do Cmentarza Wojskowego, gdzie odwiedziliśmy grób rodzinny św. Jana Pawła II.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Młodzież miała okazję zobaczyć Kopiec Kościuszki i Błonia Krakowskie. Odwiedziliśmy Klasztor Sióstr Bernardynek oraz Podziemia Rynku – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Podziwialiśmy Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz  Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym oknem papieskim.

Ostatniego dnia naszej pielgrzymki wyruszyliśmy do Częstochowy. Na Jasnej Górze młodzież wzięła udział w drodze krzyżowej, modliła się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, a Ojciec Marcin odprawił Mszę świętą w intencji maturzystów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Umocnieni duchowo, z nowymi doświadczeniami i niezapomnianymi wrażeniami wróciliśmy do Leśnej Podlaskiej.

 

Więcej…
 
World Travel Show 2016 PDF Drukuj

Grupa młodzieży naszej szkoły w ramach współpracy z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej uczestniczyła 14 października 2016r. w Międzynarodowych Targach Turystycznych - World Travel Show 2016 w Nadarzynie k. Warszawy. Targi gościły reprezentantów z 36 krajów całego świata m. in. z Chin, Peru, Meksyku, Indonezji, Filipin. Były również okazją do promocji polskich miast i gmin na arenie międzynarodowej. Przy stoiskach można było zapoznać się z lokalnymi produktami - napojami i potrawami. Ambasady poszczególnych krajów przygotowały wiele ciekawych wydarzeń, w tym pokazy kuchni regionalnych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz kulinarny kuchni greckiej wykonany przez Teo Vafidisa.

Młodzież uczestniczyła również w wykładzie pracownika Zakładu Turystyki i Rekreacji PSW doc. dr Jarosława Żbikowskiego nt. "Aktywność turystyczna - współczesny styl życia".

World Travel Show 2016 był miejscem spotkań miłośników podróży dalekich i bliskich. Uczestnictwo w targach umożliwiło młodzieży zapoznanie się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami oraz było znakomitą okazją do poznania danego regionu, jego kultury i historii.

Serdecznie dziękujemy władzom i pracownikom Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej za zaangażowanie w przygotowanie wyjazdu naszych uczniów na powyższą imprezę.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej 12 października 2016 roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem klas pierwszych, w których wzięli udział zaproszeni goście Ojciec Marek Moga – Przeor i  Proboszcz Parafii Leśna Podlaska, przedstawiciele pracodawców współpracujących ze szkołą- Pan Krzysztof Laszuk właściciel P.U.H. Agrotechnika z Cicibora Dużego i Pan Paweł Skerczyński właściciel  Dworu Droblin,  uczniowie ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech wraz z opiekunami, Pan Słanisław  Latek – Przewodniczący Rady Rodziców oraz rodzice uczniów.


Podczas uroczystości Pani Dyrektor Anna Sęk złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując za pracę oraz trud włożony w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia, życząc dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Dzięki rzetelnej pracy nauczycieli, stwierdziła Pani Dyrektor, zarówno uczniowie, jak i rodzice przychodzą do naszej szkoły z chęcią i przyjemnością.

 

Więcej…
 
Absolwenci ZSCKR w Leśnej Podlaskiej na stażu zawodowym w Holandii PDF Drukuj

Pogłębianie wiedzy oraz ciągłe zdobywanie nowych umiejętności zawodowych jest w dzisiejszych czasach niezbędne do właściwego funkcjonowania na rynku pracy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom podnoszenia kwalifikacji przez uczniów i absolwentów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w odpowiedzi na zaproszenie Związku Młodzieży Wiejskiej do współpracy w projekcie „Agriculture Facilities – Education Opportunities” (2015-1-PL01-KA102-01580) został zorganizowany wyjazd 3 absolwentów Technikum kształcącym w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i technik rolnik na 3-miesięczny staż zawodowy w Holandii. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+, a partnerami przedsięwzięcia są: Uitzendgroep Sun-Power B.V. – po stronie holenderskiej oraz placówki edukacyjne kształcące w zawodach rolniczych – po stronie polskiej.

Głównym celem działania jest zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów i absolwentów szkół o profilu rolniczym poprzez zdobycie
doświadczenia na plantacjach rolnych w Holandii. Uczestnicy poznają specyfikę miejsca pracy oraz metody i techniki wykorzystywane w nowoczesnym rolnictwie podczas prac pielęgnacyjnych przy roślinach. Realizacja projektu odbywa się w szklarniach oraz szkółkach drzewek owocowych w miejscowości Tienray w Limburgii. Ponadto uczestnicy projektu biorą udział w wycieczkach turystyczno – krajoznawczych – zwiedzili m. in. Amsterdam i Hagę.

Więcej…
 
Otrzęsiny uczniów klas pierwszych PDF Drukuj

W czwartek, 29 września  w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Impreza miała na celu symboliczne włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej i zintegrowanie ich z przedstawicielami starszych klas. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w szeregu indywidualnych i grupowych konkursów. Każda konkurencja nagradzana była gromkimi brawami publiczności, którą stanowili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Zabawę i konkursy przygotowały uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim i Samorządzie Internatu: Sandra Wysokińska, Paula Kołodyńska, Paulina Troć, Weronika Harasimiuk, Paulina Parzyszek, Małgorzata Ciesielska, Gabriela Woch i Natalia Dudka. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie klasy III BT b: Dawid Kaczan i Radosław Czyżykiewicz. Uroczystość miała charakter wesołej zabawy, a uczestnicy otrzęsin spędzili czwartkowy wieczór w gronie nowych koleżanek i kolegów ze szkoły.

Więcej…
 
Spotkanie integracyjne PDF Drukuj

Uczniowie klas pierwszych Technikum kształcącego w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawczyniami Panią Danutą Kacik i Panią Martą Wiczuk uczestniczyli 20 września 2016r. w spotkaniu integracyjnym.

W atmosferze radosnej zabawy, ciekawych rozmów i smacznych kiełbasek z ogniska spędziliśmy wtorkowe popołudnie.

Z pewnością było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie w tym gronie.

Więcej…
 
V Bialski Festiwal Sękaczy w Roskoszy PDF Drukuj

Grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Doroty Szwed 18 września 2016 r. uczestniczyła w V Bialskim Festiwalu Sękaczy, który odbył się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

Z tej okazji poszczególne gminy na swoich stoiskach prezentowały sękacze przygotowane przez lokalnych producentów. Degustację sękaczy umilały występy artystyczne zespołów ludowych. Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży oraz pozostałych uczestników imprezy cieszył się pokaz wypieku sękacza w wykonaniu Pracowni Kulinariów Regionalnych w Perkowicach. Uczniowie mieli okazję poznać tradycyjną metodę wypieku bankuchena.

Więcej…
 


Strona 6 z 37

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć