Boże Narodzenie 2016 PDF Drukuj

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać innych, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

Magia Świąt Bożego Narodzenia dotarła także do naszej szkoły, gdzie już od jakiegoś czasu panowała świąteczna atmosfera.

W środę 21 grudnia 2016r.na uroczystym apelu  Pani dyrektor Anna Sęk złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim przybyłym gościom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz społeczności uczniowskiej.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego uczeń Konrad Taruc przekazał wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zespół teatralny naszej szkoły pod kierunkiem pani Marty Wiczuk przygotował inscenizację pt: „Czwarty Król” wprowadzającą w nastrój świąteczny.

Spotkanie dopełnił występ szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego „Takt” pod kierunkiem pana Sławomira  Bartniczuka - śpiewając piękne polskie kolędy i pastorałki.

Następnie goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu opłatkowym w stołówce internatu.

 

Więcej…
 
Góra Grosza PDF Drukuj

W dniach 28.11-09.12.2016r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Patronem przedsięwzięcia jest Towarzystwo „Nasz Dom” zajmujące się tworzeniem programów pozwalających dzieciom wrócić do domu, bądź tworzeniem takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą najmłodszym spokojnie dorastać. W tym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zebrali 127 złotych. Akcja uświadomiła uczniom, że nawet niewielkie sumy pieniędzy przekazane przez wielu darczyńców mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu pomoc uzyska wielu potrzebujących.

Więcej…
 
Konkurs „Bliżej Pszczół” PDF Drukuj

We wtorek 20 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny I Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Pszczół”, w którym uczestniczyła grupa uczniów klas maturalnych w zawodzie technik rolnik,  technik mechanizacji rolnictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Test konkursowy składał się z 18 zadań testowych i dwóch opisowych dotyczących wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii. Prace naszych uczniów oceni komisja konkursowa głównego organizatora, którym jest Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Życzymy uczestnikom zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w marcu 2017 roku w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj

 

 
Zajęcia warsztatowe PDF Drukuj

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach 15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy III i IV Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Przyrodniczym. Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z rolą związków barwnych w świecie roślinnym oraz ich znaczeniem odżywczym i prozdrowotnym. Zajęcia składały się z trzech części.

W pierwszej części Pani dr hab. Jolanta Franczuk z Instytutu Agronomii UPH wygłosiła wykład na temat „Warzywa i owoce źródłem barwników roślinnych”. Uczniowie poznali rodzaje barwników roślinnych występujących w owocach i warzywach, ich funkcje w roślinach oraz oddziaływanie na organizm człowieka. Następnie młodzież wzięła udział w ćwiczeniach laboratoryjnych na temat „Ekstrakcja barwników i związków fenolowych oraz badanie ich aktywności biologicznej”, a także w warsztatach dotyczących produkcji soków. Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu metod ekstrakcji i destylacji parą wodną oraz metody chromatograficznej.

W trakcie warsztatów przeprowadzono również konkurs polegający na rozpoznawaniu składników  świeżo tłoczonych soków owocowo-warzywnych. Następnie młodzież samodzielnie przygotowywała napoje według własnego pomysłu. Podsumowaniem zajęć była degustacja przygotowanych przez uczniów soków i wybór najsmaczniejszego napoju owocowo-warzywnego.

Wizyta na uczelni była doskonałą okazją do doskonalenia procesu dydaktycznego oraz popularyzowania nauki. Składamy serdeczne podziękowania Władzom i Pracownikom UPH w Siedlcach za przekazanie młodzieży cennych wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
Wizyta gości z PSW PDF Drukuj

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu 7 grudnia 2016 roku z przedstawicielami Państwowej Szkoły Wyższej  im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pani Izabela  Adamowicz oraz studenci wybranych kierunków kształcenia przedstawili działalność i ofertę edukacyjną uczelni oraz z zasady rekrutacji.

Więcej…
 
Mikołajki w szkole PDF Drukuj

We wtorek, 06 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj w towarzystwie reniferów i aniołka. Goście przyjechali na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego. Podczas wizyty odwiedzili uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników ZSCKR.  W trakcie zwiedzania szkoły Mikołaj i jego pomocnicy wysłuchali kolęd, wierszy oraz zapewnień, że wszyscy uczniowie byli grzeczni i przykładali się do nauki. Po rozdaniu prezentów goście  złożyli wszystkim świąteczne życzenia i zapewnili, że zgodnie z tradycją odwiedzą nas również za rok.

Więcej…
 
Szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu” PDF Drukuj

Dnia 07 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu”, które przeprowadziła Pani Małgorzata Pawlonka z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W szkoleniu uczestniczyło 25 uczniów klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy zapoznali się z celowością stosowania nawożenia roślin, rodzajami środków do nawożenia oraz próbkami nawozów.

Więcej…
 
Mikołajki w przedszkolu PDF Drukuj

W poniedziałek, 6 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Magdaleny Niedźwiedź odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Leśnej Podlaskiej. Uczniowie klas trzecich w przebraniach Świętego Mikołaja, reniferów i aniołka spotkali się z trzema grupami dzieci. Maluchy wysłuchały opowieści o przygodach Świętego Mikołaja i odpowiadały na świąteczne zagadki reniferów. Mikołaj cierpliwie wysłuchał, o jakich prezentach marzą przedszkolaki i rozdał dzieciom słodkie upominki. Dzieci w podziękowaniu za wizytę śpiewały gościom piosenki i recytowały wierszyki.

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się uczeń klasy III BTa – Sebastian Chaciewicz, a jego pomocnikami były uczennice klasy III PT: Sandra Wysokińska, Natalia Dudka i Paulina Parzyszek. Słodkie upominki w postaci pięknie przyozdobionych pierniczków przygotowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podczas zajęć praktycznych.

Mamy nadzieję, że wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to początek długiej i owocnej współpracy. Dziękujemy Pani wicedyrektor Dorocie Panasiuk i wszystkim pracownikom przedszkola za ciepłe przyjęcie i okazaną życzliwość. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły  pomogli maluchom poczuć magię zbliżających się świąt.

Więcej…
 
"Lekcje z ZUS" PDF Drukuj

Uczniowie  klas pierwszych i drugich Technikum wzięli udział w projekcie autorskim Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje z ZUS”. Projekt zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia,  jakim są ubezpieczenia społeczne. W ramach 4 lekcji uczniowie poznali historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Swoją wiedzę wcześniej zdobytą na „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić 29 listopada 2015 r. w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach  Społecznych  pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W I etapie brało udział 74 uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowano zespół w składzie:

Andrzej Bogusz kl. I BT
Adrian Adamiuk  kl. I BT
Michał Mincewicz  kl. I BT

Opiekunem merytorycznym projektu i zespołu jest p. Danuta Kacik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj

Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa Patryk Zieniuk uzyskał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom odbyła się 30 listopada 2016 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dyplomy wręczyła Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

Patryk zawdzięcza sukces ciężkiej i systematycznej pracy. Jest osobą ambitną, wyróżnia się nienaganną kulturą osobistą i chętnie pomaga innym. Jest wzorem dla swoich kolegów i koleżanek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wycieczka dydaktyczna do PSW PDF Drukuj

Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klasy III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która odbyła się 30 listopada 2016r.

W budynku uczelni uczniów przywitał Pan prof. dr hab. Józef Bergier - Rektor PSW  oraz Pan prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie otwartym pt. „Samochody napędzane słońcem”, który poprowadził Pan prof. dr hab. Mirosław Wendeker.

Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wyposażeniem laboratoriów uczelni, poznali między innymi zasadę działania oraz zastosowanie tunelu aerodynamicznego, stanowiska do badania pomp ciepła, zasadę działania  drukarki 3D. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość uczestniczenia w badaniu diagnostycznym pojazdu z wykorzystaniem systemu OBD II oraz nowoczesnej hamowni.

 

Więcej…
 
Wycieczka dydaktyczna na Centralne Targi Rolnicze - Nadarzyn 2016 PDF Drukuj

W ramach zajęć praktycznych, uczniowie klas: III a i III b Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa 25.11.2016 r.   pod opieką nauczycieli Pana Karola Żurkowskiego oraz Pana Mateusza Liniewicza uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie k. Warszawy.

Wśród wystawców można było odnaleźć ponad 200 firm działających w branży rolno - spożywczej: producentów maszyn i urządzeń rolniczych, sprzętu i środków do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa.

Na targach przedstawione były nowości producentów maszyn i pojazdów rolniczych, a także zaawansowane rozwiązania techniczne: silniki, przekładnie, zespoły robocze prezentowane na modelach, co umożliwiało dokładne śledzenie szczegółów budowy i zasady działania.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z innowacyjną myślą techniczną w Salonie Polskich Maszyn i Urządzeń oraz w Strefie Symulatorów Komputerowych.

Oddzielnym elementem targów była wystawa zwierząt hodowlanych, m.in. koni, krów, trzody chlewnej, owiec, drobiu. Młodzież mogła obejrzeć rasy zachowawcze oraz wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich w ramach prowadzonego Programu Ochrony Zasobów Genetycznych.

Podczas targów promowana była również tradycja i kultura wsi polskiej poprzez degustacje potraw regionalnych na licznych stoiskach producentów, a także występy zespołów ludowych, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Wizyta na targach była dla młodzieży doskonałą okazją na poszerzenie swoich kompetencji i umiejętności zawodowych.

 

Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa PDF Drukuj

W czwartek, 24 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w dyskotece andrzejkowej. Zabawa została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Halę sportową, oprawę muzyczną, konkursy i wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie klas III. Nauczyciele pełniący dyżury podczas imprezy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by młodzież bawiła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizowanie dyskotek andrzejkowych jest już tradycją naszej szkoły i doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu poza murami szkoły.

Więcej…
 
Sukces uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w VIII Regionalnym Konkursie Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

Wychodząc naprzeciw wymaganiom jakim muszą sprostać współcześni rolnicy w zakresie bezpieczeństwa uczniowie ZSCKR w Leśnej Podlaskiej każdego roku biorą udział w Regionalnym Konkursie Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówkę Terenową w Radzyniu Podlaskim przy wsparciu Państwowej Inspekcji Pracy – Inspektoratu Okręgowego w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej, Lubelskiej Izby Rolniczej – Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie oraz Placówki Terenowej KRUS w Kocku.

Patronat nad konkursem sprawuje Lubelskie Kuratorium Oświaty.

17 listopada 2016 r. w ZSCKR w Jabłoniu odbył się etap międzyszkolny VIII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”, w którym startowało 24 uczniów.

W pierwszej części rozwiązywano test składający się z 45 pytań, następnie 10 najlepszych uczniów odpowiadało na pytania przed komisją konkursową i publicznością.

Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Zwyciężył Andrzej Bogusz – uczeń kl. I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Wśród najlepszych znaleźli się także:

Patryk Zieniuk – uczeń kl. IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – IV miejsce,

Łukasz Kozak – uczeń kl. II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – VI miejsce,

Konrad Taruc – uczeń kl. III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – X  miejsce.

Młodzież przygotowywała się do udziału w konkursie pod opieką Pana Andrzeja Kalinowskiego – nauczyciela praktycznej nauki zawodu.

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Turniej Maszyn Wiatrowych PDF Drukuj

W sobotę 12 listopada 2016 r. odbyły się Eliminacje Regionalne „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Lublinie w Zespole Szkół Nr 7. W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” wzięła udział drużyna  złożona z dwóch uczniów klasy II w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa: Chwedczuka Pawła i Lipki Damiana. Drużyna przygotowywała się pod opieką Pana Karola Żurkowskiego. Nasz zespół pod nazwą „TurboEnerga” wykonał turbinę wiatrową według ściśle określonych przez organizatorów wymagań.

Każdą maszynę sprawdzano w trzech kategoriach:

 • Największa moc,
 • Moment obrotowy przy zatrzymywanym wale i
 • Obroty przy obciążonym wale maszyny.

Eliminacje Regionalne cieszyły się dużym zainteresowaniem, brało w nich udział 21 drużyn. Niestety w tym roku nie udało się drużynie „TurboEnerga” zająć czołowej pozycji, ale zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w następnej edycji turnieju maszyn wiatrowych.

Więcej…
 


Strona 5 z 37

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć