Wycieczka dydaktyczna naszych uczniów na Dni Otwarte firmy Agrotechnika PDF Drukuj

Firma Agrotechnika Maszyny Rolnicze Krzysztof Laszuk zaprezentowała 8 maja 2017 roku szeroką ofertę ciągników, maszyn rolniczych i rozwiązań pomocnych w gospodarstwach rolnych. W pokazach tych, w ramach zajęć praktycznych, uczestniczyła grupa młodzieży z klasy III BTa. Po krótkim przedstawieniu  firmy przez właściciela pana Krzysztofa Laszuka przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowano nowy model ciągnika John Deere serii 5R współpracującego z ładowaczem czołowym tejże firmy. Na żywo dokonano pomiaru promienia minimalnego zawracania ciągnika.  Dla wielu zaskoczeniem był czas odczepiania i zaczepiania ładowacza czołowego. Zademonstrowano również możliwość zmiany osprzętu ładowacza bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Ostatnią próbą dla testowanego ciągnika i ładowacza było podnoszenie ponad tonowego ciężaru na obrotach biegu jałowego, bez dociążania tylnej osi. Próba ta potwierdziła wydajność hydrauliki, w którą wyposażone są ciągniki tej serii.

Następnie zaprezentowano rozwiązania techniczne stałokomorowej prasy F441M, ofertę firmy oponiarskiej Bridgestone, możliwości finansowania fabrycznego zakupu maszyn, ofertę serwisu i działu części. W międzyczasie każdy mógł oglądać wystawiony na placu sprzęt firmy Agrotechnika.

Po poczęstunku kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów były konkursy z nagrodami, np. napełnianie balonów, przeciąganie liny. Wreszcie na koniec, po odczekaniu w kolejce można było skorzystać z jazdy testowej jednym z trzech nowych modeli ciągników firmy John Deere. Młodzież uznała tegoroczne pokazy za bardzo interesujące.

Poza realizacją 4-tygodniowych praktyk zawodowych przez uczniów technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pomocy w tworzeniu programów do w/w zawodu była to kolejna z form współpracy naszej szkoły z firmą Pana Krzysztofa Laszuka.

 

Więcej…
 
Szkolenie młodzieży - Lubelska Izba Rolnicza PDF Drukuj

W ramach realizacji programu ,,Organizacja spotkań informacyjno  - szkoleniowych dotyczących promocji i podniesieniu wiedzy w zakresie sieci na rzecz innowacji w rolnictwie” Lubelska Izba Rolnicza w konsorcjum z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w dniu 9.05.2017r. przeprowadziła  szkolenie dla uczniów naszej szkoły.

Głównym tematem spotkania była informacja, a także promocja sieci na rzecz innowacyjności w rolnictwie oraz zasady i sposoby działania oraz finansowania grup operacyjnych z działania ,,Współpraca” który został przedstawiony przez  panią Agnieszkę Borowską.

W szkoleniu  uczestniczyła młodzież klas II b i III b Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Zdobyli oni wiedzę na temat funkcjonowania sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zapoznali się z zasadami i możliwościami tworzenia grup operacyjnych oraz aplikowania o środki finansowe w ramach działania „Współpraca”.

Więcej…
 
Bialski Dzień Przyjaźni Polsko – Włoskiej PDF Drukuj

8 maja w Białej Podlaskiej odbył się Bialski Dzień Przyjaźni Polsko – Włoskiej organizowany przez Posła na Sejm RP Adama Abramowicza. Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Patrycji Walczuk wziął udział w uroczystościach.

Pierwsza część wydarzenia odbyła się w auli Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Ambasadora Włoch Jego Ekscelencji Pana Alessandro De Pedys - Unia Europejska dzisiaj: Szanse, bariery, perspektywy, obejrzeć film dokumentalny o eskadrze bombowej Dywizjonu Polskiego w Brindisi i polskim cmentarzu wojskowym w Casamassima oraz wysłuchać koncertu pana Zdzisława Marczuka pt."Skarby Kultury Podlasia".

Dalsze uroczystości miały miejsce na Cmentarzu Żołnierzy Włoskich, gdzie odbyła się Msza Św. polowa w asyście wojskowej kompanii honorowej garnizonu Dęblin z udziałem Ambasadora Włoch, Attache Wojskowego Włoch w Polsce, przedstawiciela Ministra Obrony Narodowej RP oraz delegacji Stowarzyszenia Imediamente Brindisi.

Dla młodzieży udział w obchodach Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko - Włoskiej był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

Więcej…
 
Regionalny Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska PDF Drukuj

W dniu 29 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska.

Po oficjalnym otwarciu turnieju i przeprowadzonej odprawie technicznej zawodnicy przystąpili do testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W tej części turnieju uczeń naszej szkoły Mateusz Moszkowski zajął I miejsce.

Również I miejsce indywidualnie w jeździe samochodem osobowym z talerzem STEWARTA zajął uczeń Mateusz Niedźwiedziuk.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska pod przewodnictwem Sędziego Głównego Turnieju Andrzeja Zająca – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej ogłosiła wyniki.

Reprezentacja naszej szkoły drużynowo zajęła II miejsce.

Skład drużyny:

Mateusz Moszkowski – klasa III BTa

Mateusz Niedźwiedziuk – klasa III BTa

Kacper Plażuk – klasa III BTa

Wszystkie drużyny jak i zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Więcej…
 
Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym PDF Drukuj

W dniach 26.04.2017 r. – 05.05.2017 r. w naszej szkole odbywa się kurs stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym.

Prowadzenie kursu wynika z projektu: Energia kompetencji – Energia sukcesu zawodowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014/2020 realizowanego przez szkołę.

W szkoleniu podstawowym, które zakończy się egzaminem i wydaniem zaświadczeń uczestniczą uczniowie Technikum kształcącym w zawodach technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa.

Więcej…
 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj

Uroczystość pożegnania absolwentów w naszej szkole odbyła się 28 kwietnia 2017 r.
Rozpoczęliśmy ją Mszą Świętą w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem  Ojca Marcina Oparcika. Po zakończeniu Mszy Świętej spotkaliśmy się  w gronie nauczycieli, rodziców i uczniów, aby pożegnać tegorocznych  absolwentów. Po wprowadzeniu sztandaru  i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anna Maria Sęk, która  w  bardzo ciepłych słowach zwróciła się  do młodzieży. Szczególnie miłe słowa popłynęły w stronę absolwentów, którzy odpowiedzieli równie ciepłymi słowami wdzięczności i pożegnania.

Za słowami pożegnania powędrowały w stronę Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, życzenia i bukiety kwiatów. Następnie głos zabierali: rodzice, przedstawiciele uczniów klas przedmaturalnych i samorządu uczniowskiego. Absolwenci złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Patrona Szkoły Wincentego Witosa i płaskorzeźbą św. Jana Pawła II.

Szczególnie uroczystym momentem było ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru szkoły. Młodzież klas młodszych obiecała dochować wierności sztandarowi i szkolnej tradycji.

Najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za czteroletnią naukę i pracę wpisami do Księgi Patrona, listami gratulacyjnymi skierowanymi do rodziców, stypendiami Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz nagrodami rzeczowymi. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała  absolwentka Magdalena Stolarek.

W dalszej części uroczystości szkolny zespół wokalno – instrumentalny TAKT, pracujący pod opieką pana Sławomira Bartniczuka, pożegnał absolwentów programem słowno- muzycznym pt. "Wszystko ma swój czas”.

Po tej szczególnie podniosłej części oficjalnej absolwenci ze wzruszeniem pożegnali się z wychowawcami klas – Panią Patrycją Walczuk i Panem Karolem Żurkowskim.

Był to jednocześnie Dzień Otwarty Szkoły. Jak co roku, zaproszona młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia naszej szkoły.

Gimnazjaliści mogli uczestniczyć:

 • w wysłuchaniu koncertu szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego TAKT,
 • w  wykonywaniu zadań  praktycznych charakterystycznych dla poszczególnych zawodów,
 • w pokazie  sprzętu rolniczego firm:  MASTER Płodowscy i wspólnicy spółka jawna,             P.U.H.AGROTECHNIKA  Maszyny Rolnicze  Krzysztof Laszuk

Przygotowany program zajęć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Szkołę prezentowała nasza młodzież, oprowadzając gości po całym  jej terenie. Gimnazjaliści obejrzeli pokaz maszyn rolniczych i prezentację nauki jazdy. Mogli  także degustować wyroby gastronomiczne przygotowane przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  bogato wyposażone  szkolne laboratoria i  pracownie, w których młodzież wykonywała zadania typowe dla technika rolnika, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technika weterynarii, technika żywienia i usług gastronomicznych i technika architektury krajobrazu.

Czekamy na was 1 września.

Serdecznie dziękujemy firmom : Master Płodowscy i wspólnicy Spółka jawna oraz Agrotechnika  Maszyny  Rolnicze - Krzysztof  Laszuk za udostępnienie i  pokaz nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w produkcji rolniczej.

Więcej…
 
ELIMINACJE OKRĘGOWE XLI EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH PDF Drukuj

W Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem w dniach 21-22 kwietnia 2017r. odbyły się okręgowe eliminacje XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada ta jest  jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanym w Polsce.
W eliminacjach okręgowych naszą szkołę reprezentowali  uczniowie, którzy zostali wyłonieni w etapie szkolnym z poszczególnych bloków tematycznych tj.

Gastronomia

Korczak Weronika – kl. IV PT

Mechanizacja rolnictwa

Michaluk Piotr – kl. III BTa

Produkcja zwierzęca

Stefaniuk Mateusz – kl. IV FT

Uczniowie przystąpili  do olimpiady składającej się  z części pisemnej oraz praktycznej.  Każdy uczestnik danego bloku tematycznego odpowiadał na 60 pytań testowych oraz wykonywał zadania  praktyczne. Najlepszy wynik wśród naszych uczniów - 97 punktów uzyskała Weronika Korczak uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Udział w etapie okręgowym był dla uczniów okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Gratulujemy!

 
Andrzej Bogusz zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie PDF Drukuj

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na Wydziale Inżynierii Produkcji  20 kwietnia 2017r.  odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Na Laureatów czekało pięć indeksów tej znakomitej uczelni.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Rektora SGGW Wiesława Bielawskiego.

Uczeń naszej szkoły Andrzej Bogusz z klasy I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  zajął I miejsce.

Andrzej otrzymał  Indeks na wybrany kierunek  studiów na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie oraz nagrodę finansową od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowanego przez podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego. Od firmy Bayer CropScience  otrzymał  także stypendium miesięczne w wysokości 500 zł. , które będzie otrzymywał przez cały rok.

Sukces Andrzeja  to przede wszystkim efekt jego ciężkiej pracy i wysiłku jaki włożył w przygotowanie się do konkursu.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej…
 
Dni otwarte PDF Drukuj

 

 

 
Wizyta we Francji PDF Drukuj

W ramach współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Desfontaines oraz Liceum Rolniczym J. Bujault w Melle, we Francji, pani Patrycja Walczuk – nauczyciel języka angielskiego, w terminie 4 - 8 kwietnia 2017r. reprezentowała naszą szkołę podczas wyjazdu studyjnego do Francji. Głównym celem spotkania było opracowanie szczegółów przyszłej międzynarodowej współpracy dotyczącej wymiany uczniów w ramach programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz nauczyciele z liceów francuskich w Melle, nauczyciel z naszej szkoły oraz nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim. Dyskutowano nad możliwością mobilności uczniów w obrębie 3 krajów: Francji, Niemiec i Polski, w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+, którego tematem przewodnim ma być drzewo w różnych ujęciach: biologicznym, historycznym, naukowym oraz artystycznym. Tytuł projektu to Drzewo w sercu tożsamości europejskiej (The tree in the heart of European identity). Głównym praktycznym założeniem projektu jest stworzenie działki rolno – leśnej, która ma powstać na terenie gospodarstwa pomocniczego Liceum Rolniczego J. Bujault w Melle, we Francji. Pozostałe szkoły będą realizować inne aspekty, które pozwolą na pełne ujęcie tematyki przedsięwzięcia.

Wyjazd był również doskonałą okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną szkół francuskich, wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami na temat kształcenia oraz poznania atrakcji turystycznych regionu.

Więcej…
 
NIEDZIELA PALMOWA PDF Drukuj

Delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Niedźwiedź i Pani Anny Romaniuk 9 kwietnia  wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Przeora Marka Mogi oraz w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Podczas konkursu prezentowaliśmy palmę przygotowaną przez mieszkańców internatu pod opieką Pani Agaty Naumiuk. W tym roku zajęliśmy drugie miejsce ustępując jedynie palmie przygotowanej przez Przedszkole Samorządowe w Leśnej Podlaskiej.

 

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj

 

 
Wizyta delegacji węgierskiej PDF Drukuj

Po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej gościli przedstawiciele oświaty i przedsiębiorcy branży rolniczej z Węgier.

Wizyta odbyła się w dniach 04 – 11 kwietnia 2017 r. w ramach porozumienia o współpracy między ZSCKR w Leśnej Podlaskiej a węgierskim Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes. Kadra kierownicza i nauczyciele leśniańskiej szkoły przygotowali ciekawy program pobytu zgodny z zainteresowaniami i działalnością zawodową członków delegacji węgierskiej.

Goście, właściciele gospodarstw specjalizujących się w hodowli bydła mięsnego i koni oraz doradca rolniczy i kierownik praktycznej nauki zawodu z Panem Laszlo Davidovicsem – dyrektorem Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor i koordynatorem współpracy po stronie węgierskiej, spotkali się z władzami powiatu i gminy: Starostą Bialskim Panem Mariuszem Filipiukiem i Wójtem Gminy Leśna Podlaska Panem Pawłem Kazimierskim oraz zapoznali się z bazą dydaktyczną, kierunkami kształcenia i funkcjonowaniem ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Ponadto odwiedzili specjalistyczne gospodarstwa rolne w Gminie Leśna Podlaska, Stadninę Koni i Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, gospodarstwo agroturystyczne w Zaborku i Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. Kilkudniowy pobyt zakończyli zwiedzaniem Warszawy.

Efektem wizyty jest zapewnienie nowych miejsc odbywania staży zawodowych na Węgrzech dla uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w ramach realizowanego programu Erasmus+.

Więcej…
 
IV Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych PDF Drukuj

Powodzeniem zakończył się udział mieszkańców internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia  Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej w IV Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych zorganizowanym w niedzielę 02.04.2017r. W Szkole Podstawowej w Sosnówce przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójta gminy Sosnówka oraz tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury.
W trakcie przeglądu odbył się konkurs na „Palmę i Pisankę Wielkanocną” oraz na „Stół Wielkanocny”.
W kategorii palma tradycyjna w kategorii grupowej I miejsce zdobyła palma wykonana przez naszą młodzież mieszkającą w internacie pod kierunkiem Pani Agaty Naumiuk.
Celem konkursu była m. in. popularyzacja regionalnej twórczości związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat polskich tradycji oraz tradycyjnych technik wyrobu, materiałów, znaczenia palm i pisanek w kulturze ludowej.

Więcej…
 
Młodzież na konferencji w Grabanowie PDF Drukuj

Korzystając z zaproszenia Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli sześciu uczniów klasy pierwszej technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyło w konferencji nt. „Grupa producencka potencjałem na grupę operacyjną”.

Konferencja odbyła się 23 marca 2017 roku w Hotelu Polonia w Grabanowie. Podczas spotkania zostały przedstawione następujące tematy:

 1. Koncepcja sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) w Polsce.
 2. Działanie ,,WSPÓŁPRACA” w ramach PROW 2014-2020.
 3. Choroby infekcyjne w uprawie pieczarki i możliwości ich zwalczania.
 4. Możliwości pozyskania środków finansowych dla grup producenckich.
 5. Plusy i minusy bycia w grupie producenckiej.

Składamy serdeczne podziękowania  Lubelskiemu Ośrodkowi  Doradztwa Rolniczego w Końskowoli za przekazanie młodzieży cennych wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
Poradnictwo grupowe z zakresu doradztwa zawodowego PDF Drukuj

Uczniowie klas trzecich  22.03.2017 r. wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi  Panią Renatą Kowal i Panią Anetą Doluk  z  Centrum Informacji 
i Planowania Kariery Zawodowej  Wojewódzkiego  Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej.
W trakcie zajęć pt.: „Bilans umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych” uczniowie wypełnili kwestionariusz zainteresowań zawodowych, który umożliwia uzyskanie diagnozy dotyczącej indywidualnych preferencji zawodowych.

Natomiast 23.03.2017 r. odbyły się kolejne zajęcia z doradcami zawodowymi pt. "Mój debiut w świecie pracy". Zajęcia dotyczyły sposobów i metod poszukiwania pracy, zasad bezpieczeństwa przy wyjazdach do pracy za granicę, przygotowania CV i listu motywacyjnego. W trakcie spotkania przybliżono uczniom  regionalny rynek pracy, w tym  potrzeby i oczekiwania pracodawców  oraz barometr zawodów, czyli prognozę zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach. Odbiorcami tych zajęć byli uczniowie klas maturalnych.

 


Strona 2 z 36

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć