WARSZTATY W IUNG-PIB W PUŁAWACH PDF Drukuj

W ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach 1 grudnia 2015 roku  uczniowie klas: II a, II b i III technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa pod opieką nauczycieli uczestniczyli w warsztatach naukowych nt.: „Systemy informacji o wpływie zmian klimatu na rolnictwo i zasoby biomasy”.

Otwarcia warsztatów  dokonał  Z-ca Dyrektora do spraw naukowych IUNG- PIB prof. dr hab. Stanisław Krasowicz prezentując historię i główne kierunki działalności IUNG-PIB w Puławach. Podczas warsztatów wygłoszono kilka  prezentacji  o  następującej tematyce:
-  Geoinformacja zasobów biomasy na cele energetyczne.
- Ocena możliwości rozwoju upraw wieloletnich na cele energetyczne.
- Biomasa uboczna z produkcji rolniczej.
- Globalne ocieplenie a zmiany klimatu w Polsce.
- Przebieg pogody w Polsce a plonowanie upraw.
- System informacji  o wpływie zmian klimatycznych na rolnictwo i metodach adaptacji.

Na zakończenie spotkania dr hab. Jerzy Kozyra przeprowadził warsztaty podsumowujące z udziałem naszych  uczniów, którzy poprzez prezentacje rysunkowe i wiedzy zdobytą podczas wykładów przedstawili możliwości wykorzystania energii odnawialnej i biomasy w gospodarstwach rolnych.

Po skończonych wykładach udaliśmy się do Muzeum Motocykli MOTO STREFA WSK w Świdniku, gdzie obejrzeliśmy kolekcję 23 pojazdów wyprodukowanych przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego Świdnik oraz zapoznaliśmy się z dokumentami utwalającymi działalność zakładu.

W godzinach wieczornych dotarliśmy do Leśnej Podlaskiej.

Więcej…
 
Warsztaty polowe z Firmą MASTER PDF Drukuj

W sobotę, 28 listopada 2015r. w ramach zajęć dydaktycznych na kwalifikacyjnym kursie zawodowym R.03 – Prowadzenie produkcji rolniczej zostały przeprowadzone pokazy polowe ciągników i maszyn rolniczych. Właściciele i pracownicy firmy MASTER, z którą od wielu lat współpracuje nasza szkoła, przygotowali stoisko promocyjne oraz zachęcali słuchaczy kursu do zapoznania się z możliwościami technicznymi prezentowanych ciągników i maszyn. Każdy ze słuchaczy mógł wsiąść do przygotowanych ciągników i wykonać daną maszyną określoną pracę. Na koniec uczestnicy zajęć wypełniali ankietę na temat prezentowanego sprzętu.

Więcej…
 
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej gospodarzem VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

W celu uświadomienia przyszłych rolników w zakresie bezpieczeństwa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy – Inspektorat Okręgowy w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej, Lubelską Izbą Rolniczą – Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie oraz Placówką Terenową KRUS w Kocku  od 2009 r. prowadzi konkurs dla młodzieży szkół rolniczych pod nazwą „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.

26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się etap międzyszkolny VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Więcej…
 
Konkurs gastronomiczny PDF Drukuj

19 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Zdrowa przekąska szansą na zdrowie”, który przeprowadzony został w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów klasy II, III i IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież z uśmiechem na twarzy i wielkim zaangażowaniem sporządziła wybrane przez siebie potrawy:

 • roladki z bakłażana z serem feta,
 • roladki z cukinii,
 • roladki z ogórka,
 • sałatkę makaronową z kurczakiem i pomarańczą,
 • sałatkę z brokułu i kalafiora z sosem czosnkowym,
 • szpinakowy zawijaniec.

I miejsce w konkursie zajęła Agata Sacharczuk z klasy IV PT za przygotowanie roladek z cukinii. II miejsce zajął Radosław Budrewicz z klasy III PT za sporządzenie szpinakowego zawijańca, a III miejsce Magdalena Stolarek z klasy III PT za wykonanie roladek z ogórka.

Pani Dyrektor Anna Sęk wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs był doskonałą okazją do promocji zdrowego odżywiania, a zarazem prezentacji umiejętności kulinarnych naszej młodzieży.

Więcej…
 
Polowe Manewry z Firmą MASTER PDF Drukuj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej wraz z firmą Master – Płodowscy i Wspólnicy Sp. J. byli organizatorami pokazów ciągników i najnowszych maszyn rolniczych, połączonych z pracami polowymi. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas kształcących w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa oraz Technik Rolnik. Podczas pokazów uczniowie zostali zapoznani z budową zasadą działania agregatu do uprawy bezorkowej TAURUS BRODNICA, agregatu do upraw pożniwnych AGRO-LIFT, aktywnych maszyn uprawnych takich jak glebogryzarka DEXWAL, brona aktywna BOMET oraz zestawu uprawowo-siewnego zbudowanego z brony wirnikowej BOMET połączonej z siewnikiem do zboża wyprodukowanego w POM Brodnica.

W trakcie pokazu uczniowie naszej szkoły mogli sami usiąść za sterami ciągników LANDINI 4-090 i LANDINI 6-160 o mocy znamionowej wynoszącej odpowiednio 85 i 155 KM.

Serdecznie dziękujemy Panu Antoniemu Płodowskiemu za udostępnienie i pokazanie nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w produkcji rolniczej.

Więcej…
 
Dyskoteka PDF Drukuj

Dnia 18 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Zabawa przebiegała przy oprawie muzycznej przygotowanej przez uczniów klasy II BT. Z pewnością dostarczyła wszystkim dużo radości i była miłą chwilą odpoczynku w intelektualnych zmaganiach dnia codziennego.

Więcej…
 
"Lekcje z ZUS" PDF Drukuj

Uczniowie wszystkich klas pierwszych i czwartych Technikum wzięli udział w projekcie autorskim ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Lekcje z ZUS”. Projekt zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia,  jakim są ubezpieczenia społeczne. W ramach 4 lekcji uczniowie poznali historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Swoją wiedzę wcześniej zdobytą na „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić 16 listopada 2015 r. w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W I etapie brało udział 60 uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowano zespół w składzie:

Patrycja Szymańczuk kl. IV HT
Paweł Koszołko kl. I PTB
Mateusz Maciejuk kl. I BT a

Opiekunem merytorycznym projektu i zespołu jest p. Danuta Kacik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
INFORMACJA O VII REGIONALNYM KONKURSIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE” PDF Drukuj

II etap VII-go REGIONALNEGO KONKURSU
MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH

„W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

odbędzie się 26 listopada 2015 r.

w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej

 

Organizator Konkursu:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim.

Współorganizatorzy Konkursu:

1. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa w Kocku,
2. Państwowa Inspekcja Pracy Inspektorat Okręgowy w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej,
3. Lubelska Izba Rolnicza Oddział Zamiejscowy Biura LIR w Białej Podlaskiej,
4. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie.

Gospodarz Konkursu:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

 

Więcej…
 
Zaproszenie na POLOWE MANEWRY Z FIRMĄ MASTER PDF Drukuj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej serdecznie zaprasza na pokaz ciągników i najnowszych maszyn rolniczych oraz prace polowe prowadzone przez Firmę Master – Płodowscy i Wspólnicy Sp. J.

Prezentowane będą między innymi:

 • ciągniki LANDINI
 • agregat bezorkowy TAURUS BRODNICA
 • agregat uprawowo – ścierniskowy AGRO-LIFT
 • glebogryzarka DEXWAL
 • brona aktywna BOMET
 • agregat uprawowo – siewny BRODNICA + BOMET

Impreza odbędzie się 19 listopada 2015 r. od godz. 11.00 na szkolnym polu między piekarnią a cmentarzem w Leśnej Podlaskiej.

Serdecznie zapraszamy również okolicznych mieszkańców.


 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

"Dzisiaj wielka jest rocznica
11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Polska  hołd swój składa."

Delegacja młodzieży i poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Anną Sęk i nauczycielami uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 97 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się10 listopada 2015 r. w Mariampolu.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Wójt Gminy Leśna Podlaska Pan Paweł Kazimierski wspominając postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz drogi dążenia Polski do niepodległości. Następnie delegacje leśniańskich szkół oraz władz gminnych złożyły wieńce i zapaliły znicze pod kopcem poświęconym pamięci Józefa Piłsudskiego.

Tego samego dnia uczniowie naszej szkoły wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego odzyskaniu przez naszą Ojczyznę niepodległości.

11 listopada 2015 r. odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których udział wziął poczet sztandarowy wraz z delegacją naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej.

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy uroczystości, ze sztandarami leśniańskich szkół na czele, przeszli na skwer i zgromadzili się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie delegacje samorządu Gminy Leśna Podlaska, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Zespołu Placówek Oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach czci i pamięci ważnych dla mieszkańców Gminy.

Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas wraz z uczniami naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast delegacja uczniów zapaliła znicze pod Krzyżem Katyńskim, Pomnikiem Pamięci Bojowników Ruchu Oporu oraz  Ścianą Straceń Ofiar Okupacji.

Więcej…
 
Inauguracja „Roku Otwartej Szkoły” w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej PDF Drukuj

„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces!!!”

Henry Ford

Odwołując się do powyższego cytatu oraz rozpoczynając realizację działań związanych z Rokiem Otwartej Szkoły ogłoszonym przez Minister Edukacji Narodowej, 21 października 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się uroczyste spotkanie mające na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy ze szkołami, uczelniami, organizacjami i instytucjami partnerskimi oraz wytyczenie nowych zadań na najbliższe lata.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne do VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

W poniedziałek, 26 października 2015 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów kształcących się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Komisja konkursowa w składzie:
- Marek Kuprianiuk – kierownik PT KRUS w Białej Podlaskiej
- Dorota Wojcieszuk - starszy inspektor PT KRUS w Białej Podlaskiej
- Honorata Godlewska – kierownik praktycznej nauki zawodu w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
- Andrzej Kalinowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

wyłoniła 5 najlepszych uczniów.

 1. Damian Blimel – kl. IV BT
 2. Patryk Kuszyński – kl. IV FT
 3. Patryk Pawłowicz – kl. IV BT
 4. Konrad Taruc – kl. II BTa
 5. Wiktoria Korolczuk – kl. IV PT,

którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PT KRUS w Białej Podlaskiej.

Zwycięzcy etapu szkolnego wystartują podczas etapu regionalnego, który odbędzie się  pod koniec listopada 2015 r. w naszej szkole.

Gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań i kolejnych sukcesów.

Więcej…
 
Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia PDF Drukuj

Nasza szkoła, po raz kolejny  w dniach od 16 do 23 października 2015r. wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie pod hasłem „TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”.

Kampania miała na celu uświadomienie konsumentom zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Młodzież naszej szkoły aktywnie i  z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję promującą zdrowy chleb oraz racjonalne odżywianie.

W ramach „Tygodnia Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia” przeprowadzono następujące przedsięwzięcia:

 • przygotowano gazetkę tematyczną przedstawiająca wartości odżywcze i zdrowotne chleba na zakwasie,
 • wygłoszono referat dotyczący walorów żywieniowych chleba żytniego na naturalnym zakwasie oraz zasad zdrowego stylu życia przez radiowęzeł szkolny,
 • przeprowadzono test wiedzy o chlebie i zdrowym odżywianiu,
 • wykonano plakaty promujące chleb na zakwasie i zdrowy styl życia,
 • dokonano wypieku pieczywa na zakwasie przez uczniów klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych  na zajęciach praktycznych,
 • przygotowano degustację chleba dla społeczności szkolnej,
 • przeprowadzono spotkanie tematyczne z miejscową grupą przedszkolną, podczas którego zaprezentowano proces powstawania chleba na zakwasie, podkreślono jego właściwości zdrowotne oraz przygotowano poczęstunek.

Chleb w naszej kulturze ma wartość o wiele większą niż jakikolwiek inny pokarm. Obok wartości odżywczej, czy walorów smakowych, chleb ma także wielkie znaczenie symboliczne, społeczne i religijne. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania podkreślają wartości odżywcze i zdrowotne chleba wypiekanego z mąki z pełnego przemiału, a także wzbudzą szacunek do chleba oraz potrzebę dzielenia się chlebem z innymi.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne XL edycji OWiUR PDF Drukuj

Etap szkolny XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbył się 23 października 2015 r.

Do części pisemnej i praktycznej przystąpiło 30 uczniów w następujących blokach:

 • Produkcja roślinna – 4 uczniów
 • Produkcja zwierzęca – 5 uczniów
 • Mechanizacja rolnictwa – 9 uczniów
 • Architektura krajobrazu – 5 uczniów
 • Gastronomia – 7 uczniów

Po sprawdzeniu testu oraz ocenie zadań praktycznych Szkolny Komitet Olimpiady wyłonił zwycięzców poszczególnych bloków, którzy w kwietniu 2016r. reprezentować będą szkołę w Finale Okręgowym:

Produkcja roślinna

 1. Patryk Kuszyński – kl. IV FT
 2. Radosław Rychlik – kl. III FT

Produkcja zwierzęca

 1. Maciej Rypina – kl. IV FT
 2. Jan Panasiuk – kl. III FT

Mechanizacja rolnictwa

 1. Patryk Pawłowicz – kl. IV BT
 2. Damian Blimel – kl. IV BT

Architektura krajobrazu

 1. Dominika Kościuczyk – kl. IV HT
 2. Joanna Danieluk – kl. IV HT

Gastronomia

 1. Wiktoria Korolczuk – kl. IV PT
 2. Radosław Budrewicz – kl. IV PT

Udział w etapie szkolnym był dla uczniów okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Nad przygotowaniem uczniów do Finału Okręgowego Olimpiady czuwają nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Życzymy owocnej pracy i dalszych sukcesów.

 

Więcej…
 
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS DRUGICH PDF Drukuj

W czwartek 22 października odbyła się wycieczka dydaktyczno-integracyjna klas drugich Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej. Uczniowie  pod opieką pani Magdaleny Niedźwiedź i pani Doroty Szwed inte­gro­wali na się na polu paintballowym w Białej Podlaskiej.

Rozgrywki dwóch drużyn odbywały się na świeżym powietrzu i polegały na zdobyciu flagi prze­ciw­nika, wyelimino­waniu wszyst­kich zawod­ników i zdobyciu twierdzy rywala. Uczniowie musieli się wykazać inte­li­gencją, szyb­kością myślenia, zdecy­do­waniem i deter­mi­nacją. Niezwykle ważna i przydatna okazała się umie­jęt­ność pracy w zespole.

Zabawę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Za dostarczenie niezapomnianych wrażeń  dziękujemy firmie  BPpaintball Biała Podlaska.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj

 

Uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu Patrycja Szymańczuk uzyskała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom odbyła się 21 października 2015 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dyplomy wręczyli wicewojewoda lubelski Marian Starownik oraz lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz.

Patrycja zawdzięcza sukces ciężkiej i systematycznej pracy. Jest osobą ambitną, wyróżnia się nienaganną kulturą osobistą i chętnie pomaga innym. Jest wzorem dla swoich kolegów i koleżanek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Strona 10 z 36

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć