Staże zawodowe uczniów w ramach projektu Erasmus+ PDF Drukuj

W ramach projektu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1: Mobilność Edukacyjna w dniach 15 – 28. 05. 2016 r. osiemnastu uczniów naszej szkoły odbywało staż zawodowy w specjalistycznych gospodarstwach rolnych współpracujących ze Szkołą Rolniczą Bethlen Gabor na Węgrzech.

Realizowany projekt nosił tytuł: „Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie innowacyjności i nowoczesnych technologii szansą na podjęcie działalności gospodarczej oraz redukcję bezrobocia w regionie Południowego Podlasia”.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w gospodarstwach węgierskich, zasadami prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz technologią produkcji rolniczej. Mieli możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w zakresie mechanizacji rolnictwa, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, a także doskonalenia umiejętności zawodowych i nabycia nowych związanych z produkcją zwierzęcą i roślinną.

Ponadto w programie stażu znalazły się punkty dotyczące kultury, tradycji i zwyczajów węgierskich. Młodzież zwiedziła stolicę kraju Budapeszt z jej najważniejszymi zabytkami kultury, odwiedziła miasteczko Gyula oraz Muzeum Etnograficzne w Enrod. Atrakcją był wyjazd na Międzynarodowe Targi Hodowlane i Rolnicze, gdzie prezentowane były najnowsze nowinki techniczne wśród maszyn i urządzeń rolniczych, odbywały się pokazy i konkursy zwierząt hodowlanych, a także specjały kuchni węgierskiej.

Czas wolny wypełniał relaks w kompleksie basenów termalnych Liget, rozgrywki sportowe z uczniami węgierskimi w koszykówkę i piłkę nożną, a także spotkania integracyjne, dzięki którym młodzież doskonaliła umiejętności językowe i adaptacyjne w nowym środowisku zawodowym i kulturowym.

Uczniowie wrócili do kraju pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń oraz znajomości.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Pani Honorata Godlewska – kierownik praktycznej nauki zawodu.

Więcej…
 
Boże Ciało PDF Drukuj

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa  uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej oraz procesji z okazji obchodów Święta Bożego Ciała, które odbyły się 26.05.2016 r. Z tej okazji, zgodnie z tradycją, ulicami Leśnej Podlaskiej przeszła procesja, w której udział wzięły rzesze wiernych.

Więcej…
 
Prezentacja CROP SENSOR ISARIA PDF Drukuj

Firma AGROCOM.POLSKA wraz firmą ROLTEX Krasnystaw przedstawicielem regionalnym producenta maszyn rolniczych CLAAS zaprezentowała 23 maja 2016roku w naszej szkole możliwości stosowania zagadnień rolnictwa precyzyjnego w praktyce. Pokaz został podzielony na dwie części teoretyczną i praktyczną.

W trakcie trwania części teoretycznej uczniowie mogli poznać możliwości aplikacji 365FarmNet, którą zaprezentowała Pani Monika Cieniawska. Program daje możliwość gromadzenia, przetwarzania i analizy danych dotyczących prowadzenia produkcji rolniczej. Użytkownik może w nim tworzyć plany prowadzenia prac polowych, dokonywać wpisów dotyczących zabiegów uprawowych, zabiegów ochrony roślin oraz optymalizować trasy przejazdów maszyn rolniczych po polach. Aplikację można wykorzystywać w produkcji zwierzęcej dokonując notatek dotyczących stanu stada. Analizy i zestawienia dotyczące prowadzonej produkcji rolniczej ułatwiają podjęcie decyzji przez rolnika.

Pan Krzysztof Gomolla zaprezentował rozwiązania rolnictwa precyzyjnego oferowane przez firmę CLAAS. W trakcie prezentacji uczniowie mogli poznać w jaki sposób funkcjonują systemy prowadzenia równoległego, jakie wyposażenie jest potrzebne, żeby ciągnik mógł samodzielnie poruszać się po polach. W trakcie spotkania zaprezentowany został także system telemetryczny CLAAS TELEMATICS. Układ ten pozwala na ciągły nadzór właściciela nad ciągnikiem, kombajnem lub sieczkarnią samojezdną, określa dokładne położenie maszyny na kuli ziemskiej. Umożliwia obserwację ścieżek przejazdów, parametrów pracy takich jak zużycie paliwa, prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika, prędkość bębna młócącego i wielu innych. Za pomocą tego systemu właściciel i sprzedawca maszyny informowani są o zbliżającym się przeglądzie technicznym, lub usterkach które występują w danym czasie. Część teoretyczna zakończyła się prezentacją urządzenia o nazwie CROP SENSOR ISARIA. Urządzenie to umożliwia pomiar zawartości biomasy na polu, określa odżywienie roślin azotem na podstawie zawartości chlorofilu w roślinach. Na podstawie uzyskanych pomiarów urządzenie na bieżąco może zmieniać dawkowanie azotu w stosunku do potrzeb roślin lub wykonać mapy odżywienia roślin.

W trakcie części praktycznej uczniowie mieli możliwość samodzielnie zapoznać się ze sposobem pracy urządzenie CROP SENSOR ISARIA, w wyniku pomiarów wykonane zostały mapy odżywienia roślin i ilości biomasy w łanie.

Serdecznie dziękujemy firmom AGROCOM.POLSKA oraz ROLTEX Krasnystaw za przedstawienie najnowszych technologii stosowanych w produkcji rolniczej.

 

Więcej…
 
"Nowości 2016. UPRAWA I SIEW Z FIRMĄ MASTER" PDF Drukuj

Firma "Master Płodowscy i wspólnicy Sp. j." zaprezentowała 22 maja 2016r. pokaz połączony z wystawą ciągników, ładowarek i maszyn rolniczych oraz hal pod hasłem: "Nowości 2016.  UPRAWA I SIEW Z FIRMĄ MASTER". Oprócz pokazów prac polowych zorganizowano również jazdy testowe z możliwością zakupu sprzętu pokazowego i nowego, szkolenie nt. "Probioemy - pożyteczne mikroorganizmy w rolnictwie - zdrowa gleba, rośliny, zwierzęta i człowiek" oraz konkursy: "Mały perfekcyjny gospodarz z fantazją" - plastyczny konkurs dla najmłodszych, "Perfekcyjny gospodarz"- jazda na czas ciągnikiem rolniczym z przyczepą wyznaczonym torem, "Rzut oponą na odległość".

Korzystając z zaproszenia firmy MASTER zaprezentowaliśmy stoisko promocyjne naszej szkoły. Uczniowie klas I-III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa oraz technik rolnik wzięli udział w konkursach "Perfekcyjny gospodarz" oraz "Rzut oponą" i otrzymali upominki ufundowane przez firmę Master.

 

Więcej…
 
"Warsztaty wiedzy o rynku pracy" PDF Drukuj

Uczniowie klas trzecich  dn. 19.05.2016 r. wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi  Panią Renatą Kowal i Panią Anetą Doluk  z  Centrum Informacji  i Planowania Kariery Zawodowej  Wojewódzkiego  Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej.
Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła omówienia i interpretacji wyników badań psychologicznych przeprowadzonych w lutym bieżącego roku "Bilans umiejętności, możliwości i predyspozycji zawodowych". Drugą część spotkania  wypełniły warsztaty  wiedzy o rynku pracy, 
w trakcie których przybliżono uczniom  regionalny rynek pracy w tym  m.in. takie zagadnienia jak: sytuacja  absolwentów na lokalnym rynku pracy, potrzeby i oczekiwania pracodawców, barometr zawodów - prognozę zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach oraz zawody deficytowe.

 

Więcej…
 
Wizyta młodzieży ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech. PDF Drukuj

Od wtorku 03 kwietnia 2016 r., w ramach podpisanego w 2010r. porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech, nasza szkoła po raz kolejny gości 14-osobową grupę młodzieży ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech, która odbywa 3-tygodniowy staż zawodowy w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

W trakcie swojego pobytu goście mieli już okazję poznać atrakcje turystyczne naszego regionu oraz odwiedzić specjalistyczne gospodarstwa rolne współpracujące ze szkołą. Ponadto, młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem i bazą dydaktyczną naszej szkoły, poznała kierunki kształcenia, bazę do praktycznej nauki zawodu, pracownie dydaktyczne oraz park maszynowy. Odbyła się również dyskoteka szkolna oraz mecz piłki nożnej.

W ostatnim tygodniu swojego pobytu nasi goście wezmą udział w ognisku i zajęciach sportowych na siłowni oraz na hali sportowej. Będą mieli również okazję odwiedzić Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe AGRO-FARM w Zaczopkach.

Wizyta młodzieży i nauczycieli z węgierskiej szkoły jest doskonałą okazją na wymianę doświadczeń oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy naszymi szkołami.

 

Więcej…
 
Matura 2016 PDF Drukuj

"Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą"...

Nadszedł maj, a wraz z nim przed tegorocznymi abiturientami ważne niezwykle wydarzenie jakim jest egzamin maturalny. Lata przygotowań, miesiące stresu i niedowierzanie dzień przed... Życzymy Wam, aby okazał się on znakomitym pierwszym poważnym krokiem w dorosłe życie. Mądrze wykorzystajcie zdobytą w szkole wiedzę, bądźcie rozważni i odważni w myśleniu, wnioskowaniu i krytycznej analizie tekstu (z różnych przedmiotów). Niech nikomu nie zabraknie determinacji w dążeniu do tego, aby żyć mądrze i odpowiedzialnie. Spełniajcie ambitne zamierzenia, rozwijajcie pasje i uzdolnienia, z optymizmem wkroczcie w dorosłe życie.

Zatem powodzenia na maturze, twórczych rozwiązań i jak najlepszych wyników, wiary we własne siły z wewnętrznym przekonaniem, że dacie radę!

Więcej…
 
Regionalny Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska PDF Drukuj

W dniu 30 kwietnia 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, odbyły się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska.

Po oficjalnym otwarciu turnieju i przeprowadzonej odprawie technicznej, zawodnicy przystąpili do testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie według ustalonej kolejności do innych zadań takich jak: udzielanie pomocy przedmedycznej, obsługa codzienna motoroweru, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem osobowym z talerzem Stewarda.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska pod przewodnictwem Sędziego Głównego Turnieju p. Andrzeja Zająca, dokonała niezbędnych obliczeń na podstawie, których stwierdzono, że drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce, a uczeń klasy II BTa Mateusz Niedźwiedziuk indywidualnie zajął III miejsce.

Wszystkie drużyny jak i zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Wszystkie konkurencje turniejowe zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Więcej…
 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj

Uroczystość pożegnania absolwentów w naszej szkole odbyła się 29 kwietnia 2016 r. Był to jednocześnie Dzień Otwarty Szkoły, w którym odwiedzili nas uczniowie gimnazjów.
Rozpoczęliśmy uroczystość Mszą Świętą w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem  Ojca Przeora Marka Mogi. Po zakończeniu Mszy Świętej spotkaliśmy się  w gronie gości nauczycieli i uczniów, aby pożegnać  absolwentów. Po wprowadzeniu sztandaru  i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anna Maria Sęk, która  w  bardzo ciepłych słowach zwróciła się  do młodzieży. Szczególnie miłe słowa popłynęły w stronę absolwentów. Absolwenci odpowiedzieli równie miłymi słowami wdzięczności i pożegnania.

Za słowami pożegnania powędrowały w stronę Dyrekcji , nauczycieli i wychowawców życzenia i bukiety kwiatów. Następnie głos zabierali: rodzice, przedstawiciele uczniów klas przedmaturalnych i samorządu szkolnego. Absolwenci złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci ważnych dla społeczności szkolnej.

Szczególnie uroczystym momentem było ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru szkoły. Młodzież klas młodszych obiecała dochować wierności sztandarowi i szkolnej tradycji.

Najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za czteroletnią naukę i pracę wpisami do Księgi Patrona, listami gratulacyjnymi skierowanymi do rodziców i nagrodami książkowymi. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali  absolwenci  Agnieszka Sałata i Damian Blimel.

W dalszej części uroczystości szkolny zespół teatralny, pracujący pod opieką pani Marty Wiczuk, zaprezentował program artystyczny odwołujący się do życia i działalności patrona naszej szkoły Wincentego Witosa.

Szkolny zespół wokalno – instrumentalny TAKT, pracujący pod opieką pana Sławomira Bartniczuka pożegnał absolwentów odśpiewaniem Leśniańskiego walczyka.

Po tej szczególnie podniosłej części oficjalnej uroczystości absolwenci ze wzruszeniem pożegnali się z tymi, którzy prowadzili ich za rękę przez szkolne życie, z wychowawcami klas – Panią Danutą Kacik, Panią Renatą Sikorą i Panią Martą Wiczuk.

Miło i serdecznie zakończyliśmy tę piękną szkolną uroczystość.

Więcej…
 
UWAGA SŁUCHACZE KKZ! PDF Drukuj

ZMIANY W HARMONOGRAMIE ZJAZDÓW I PLANACH ZAJĘĆ!

Szczegóły w zakładce Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – Plan zajęć

 
Dni Otwarte Szkoły PDF Drukuj

 

 
Promocja szkoły w Bazylice Leśniańskiej PDF Drukuj

Dzięki gościnności Ojca Marka - Przeora i Proboszcza Leśniańskiej Parafii, w niedzielę 24 kwietnia 2016 roku, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej przybyli do Bazyliki Leśniańskiej, by wspólnie modlić się a także, by zaprezentować lokalnej społeczności naszą szkołę.

Oprawę liturgiczną Mszy Świętej o godzinie 9:30 i 11:30 przygotowała młodzież oraz zespół wokalno - instrumentalny "TAKT" pod kierownictwem pana Sławomira Bartniczuka.

Po Mszy Świętej wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić stoisko promocyjne, aby szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego Zespołu na rok szkolny 2016/2017. Uczennice w strojach ludowych częstowały zebranych jabłkami oraz ciasteczkami własnego wypieku. Ponadto na naszym stoisku można było obejrzeć szkolne albumy i foldery reklamowe przedstawiające bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną szkoły.

Czcigodnemu Ojcu Przeorowi z serca dziękujemy za wspólną modlitwę i umożliwienie nam prezentacji naszej szkoły w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej.

Więcej…
 
SUKCES NASZEGO UCZNIA W ELIMIANCAJCH OKREGOWYCH XL OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH PDF Drukuj

W Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach 22 kwietnia 2016 roku odbyły się eliminacje okręgowe XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Nasza szkołę reprezentowało pięciu uczniów w 5  blokach tematycznych:

 1. Blok architektura krajobrazu – Kościuczyk Dominika
 2. Blok produkcja roślinna – Kuszyński Patryk
 3. Blok produkcja zwierzęca –Rypina Maciej
 4. Blok mechanizacja rolnictwa – Pawłowicz Patryk
 5. Blok gastronomia -  Korolczuk Wiktoria

Na szczególną uwagę zasługuje sukces Macieja Rypiny ucznia klasy IV Technikum w zawodzie technik rolnik, który zajął I miejsce, a tym samym został laureatem OWiUR w bloku produkcja zwierzęca.

Maciej będzie reprezentować nasza szkołę na szczeblu centralnym.

GRATULUJEMY !!!

Życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Finał VIII Edycji Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie PDF Drukuj

Finał  VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie odbył się 21.04.2016r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Naszą szkołę reprezentował Damian Blimel – uczeń IV klasy Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Konkurs  organizowany był przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika AGRO mechanika, Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do finału przystąpili uczniowie z ponad 130 szkół rolniczych z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch części: testu jednokrotnego wyboru, oraz testu niezgodności.  Finaliści musieli wykazać się wyjątkową wiedzą z zakresu bhp i ergonomii w rolnictwie.

Damianowi  udało się zdobyć 38 punktów co dało mu 12 miejsce. Rywalizacja była wyrównana, a o  miejscu na podium decydował czas oddania pracy.  Mamy nadzieję że w kolejnej edycji konkursu reprezentant naszej szkoły osiągnie równie wysokie miejsce jak Damian.

 
Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj

Dzień Otwarty Szkoły  został zorganizowany w Zespole Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego  w Leśnej Podlaskiej  08 kwietnia 2016 r. Jak co roku, zaproszona młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
Młodzież  naszej szkoły starała się  uatrakcyjnić pobyt gimnazjalistom, proponując:

 • praktyczne wykonywanie zadań charakterystycznych dla poszczególnych zawodów,
 • prezentację bazy dydaktycznej szkoły
 • pokaz nauki jazdy kat. B i kat. T
 • rozgrywki sportowe
 • konkursy
 • pokaz sprzętu rolniczego firm: Master Płodowscy i wspólnicy Spółka jawna oraz Agrotechnika Maszyny  Rolnicze - Krzysztof  Laszuk

Przygotowany program zajęć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Szkołę prezentowała nasza młodzież, oprowadzając gości po całym  jej terenie. Gimnazjaliści obejrzeli pokaz maszyn rolniczych i prezentację nauki jazdy. Mogli  także degustować wyroby gastronomiczne przygotowane przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Odwiedzali szkolny internat, halę maszyn, warsztaty szkolne i obiekty sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  bogato wyposażone  szkolne laboratoria i  pracownie, w których młodzież wykonywała zadania typowe dla technika rolnika, technika mechanizacji rolnictwa, technika weterynarii, technika żywienia i usług gastronomicznych i technika architektury krajobrazu. Przeprowadzono rozgrywki sportowe, w których rywalizowali uczniowie naszej szkoły z  gimnazjalistami.  Kandydaci mogli skonfrontować nasze propozycje z możliwościami realizacji i stworzonymi warunkami do przyszłego kształcenia.

Mamy nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych  gimnazjalistów. Czekamy na was 1 września.

Serdecznie dziękujemy firmom : Master Płodowscy i wspólnicy Spółka jawna oraz Agrotechnika Maszyny  Rolnicze - Krzysztof  Laszuk za udostępnienie i  pokaz nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w produkcji rolniczej.

Więcej…
 
Wycieczka dydaktyczna do PSW w Białej Podlaskiej PDF Drukuj

5 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Natalii Zawieruchy w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z organizacją pracy, ofertą usług i wyposażeniem P.H.U.P. PARTNER Turuta Jadwiga Stołówka Studencka PSW. Była to doskonała okazja dla młodzieży, aby zweryfikować swoje dotychczasowe umiejętności zawodowe w zakresie sporządzania i dekorowania potraw, przygotowywania zastawy stołowej do konsumpcji oraz nakrywania stołów. Na zakończenie pobytu odbyła się degustacja wspólnie przygotowanych potraw. Podczas wizyty w PSW uczniowie zapoznali się również z bazą dydaktyczną uczelni. Młodzież zwiedziła specjalistyczne laboratoria: analiz środowiskowych oraz biologiczno-żywieniowych i uczestniczyła w wykonaniu ćwiczeń laboratoryjnych. Uczniowie wysłuchali również wykładów na temat roli składników pokarmowych w organizmie człowieka oraz  diagnostyki mikrobiologicznej.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jadwidze Turucie za przekazanie młodzieży wielu cennych rad i wskazówek dotyczących pracy w dziedzinie gastronomii oraz pracownikom naukowym za przybliżenie oferty edukacyjnej uczelni.

Więcej…
 


Strona 8 z 37

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć